SERWERY I KOPIE ZAPASOWE

Czy serwer musi być straszny?

Illustration of social media concept

NIEKONIECZNIE!

Większość osób kojarzy serwery z ogromnymi szafami i rozwiązaniami przeznaczonymi tylko dla dużych firm. Jednak to nie zawsze prawda! Serwerem bardzo często może być pojedynczy, dedykowany komputer, który pracując nieprzerwanie serwuje określone usługi dla użytkowników, które ułatwiają, optymalizują i przyspieszają procesy w firmie.

A jakie rozwiązania serwerowe mogą pomóc w Twojej firmie?

Na to pytanie możemy odpowiedzieć konkretnie dopiero po przeprowadzeniu odpowiedniego audytu i poznaniu potrzeb Twojej firmy ale poniżej zebraliśmy kilka przykładowych rozwiązań dla biznesu, które najczęściej wykorzystują nasi klienci.

Paca zdalna

Handlowcy rozsiani po kraju? A może pracownicy pracujący z domu? Niezależnie od tego gdzie się znajdują, mogą z dowolnego komputera pracować na swoim pulpicie, mając dostęp do dysków sieciowych, czy baz danych zlokalizowanych w firmie.

Globalne zarządzanie uprawnieniami

Jeśli ilość pracowników w Twojej firmie drastycznie rośnie i odnosisz wrażenie, że coraz ciężej ogarnąć wszystkie uprawnienia użytkowników związane z dostępami do firmowych danych to warto wdrożyć rozwiązanie, które pozwolą zarządzać tym w sposób zbiorczy.

System kopii zapasowych

Zazwyczaj o wykonaniu kopii zapasowej przypominamy sobie o jeden dzień za późno… Co stałoby się gdybyś utracił wszystkie firmowe dane? Czy Twoja firma przetrwa takie wydarzenie? Zamiast odpowiadać na te pytania, porozmawiajmy o wdrożeniu automatycznego systemu kopii zapasowych danych Twojej firmy.

Wymiana danych - prywatna chmura

Jeśli w Twojej firmie wiele osób pracuje równocześnie nad jednym projektem albo pracownicy nawzajem zasypują się tonami maili, w których potem nie sposób się odnaleźć to może warto pomyśleć o wdrożeniu własnej chmury danych? Dzięki temu rozwiązaniu każdy z pracowników w sposób automatyczny posiada najbardziej aktualne wersje wspólnych plików, a dodatkowo są one zebrane we właściwą strukturę przez co łatwo odszukać interesujące informacje.

Masz wątpliwości? Dalej się zastanawiasz? Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!